Karmy pieczone

Podstawową i najwygodniejsza karmą dla psów jest karma sucha. Ta która produkujemy jest pieczona bo pieczenie w piecu jest tradycyjną metodą stosowaną przez ludzi od czasów historycznych i najlepiej pozwala zatrzymać prawdziwy smak mięsa a w składzie naszej karmy mięsa jest naprawdę sporo.

Karma O’Canis jest produkowana w naszej fabryce pod nadzorem technologa, wg „rodzinnej” receptury jaka powstała na potrzeby naszego Scottie’go i jego psiego stada niemal 20 lat temu.

Proces produkcji zaczyna się od połączenia naturalnych składników w mieszalnikach oraz sformowaniu krokietów w temperaturze otoczenia i potem upieczeniu ich na specjalnych sitach w piecach atmosferycznych (bez wysokiego ciśnienia). Piece, w których następuje 10-15 minutowy proces pieczenia pracują w temperaturze max 140 C. Tak upieczona karma z dużą ilością mięsa i kartofli czy topinamburu (bezglutenowa) ma w składzie tylko jedną proteinę a to decyduje że naturalny smak mięsa i warzyw pozostaje, a brązowienie lub karmelizacja granuli daje karmie bogaty lekko słodkawy lub chlebowy smak no i kuszący psa aromat. Dzięki temu nasza karma O’Canis jest karmą nisko przetworzoną. Niestety jest to proces mniej wydajny lecz delikatniejszy dla struktury składników, trudniejszy do wykonania i bardziej energochłonny co w końcowej fazie wpływa na cenę produktu.

Ale ponieważ stawiamy na jakość i zdrowie, to taka formuła wytwarzania jest o wiele zdrowsza od procesu ekstruzji gdzie stosuje się natrysk witaminowo – olejowy i sztuczne aromaty a to wszystko w znacznie wyższej temperaturze.

Do produkcji suchej karmy stosujemy mięso wołowe, jeleninę, koninę, dzika, łososia, indyka. W markach własnych z naszego zakładu można spotkać również jagnięcinę i kaczkę.

Jako źródło węglowodanów stosujemy topinambur, słodki ziemniak, kartofle lub łubin oraz całą gamę warzyw od marchewki poprzez czerwonego buraka aż do dyni. Dodajemy również owoce i nasiona co ma bardzo dobry wpływ na układ trawienny psów i co potwierdzaj najnowsze badania zawartości żołądka prehistorycznego wilka.

Więcej szczegółów na stronie sklepu www.petgallery.pl 

Powered by Quick.Cms | Design ProjektGraficzny.com